Gölgelendirme sistemlerinde Çukurova gücü: YUDE Trading

YUDE Trading Genel Müdürü Yusuf Delice’yle bir söyleşi gerçekleştirdik. Firmaları ve faaliyet alanları hakkında bilgiler veren Yusuf Bey, yeni dönem planları hakkında da açıklamalarda bulundu.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1966 yılında Kahramanmaraş/ Göksun’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Kayseri’de tamamlayıp genç yaşlarda çalışma hayatına girdim. Aklımın bir köşesinde hep kendi işletmemi kurma fikri vardı. Bu hayali gerçekleştirmek için Anadolu’nun bereketli toprakları olan Çukurova’ya gelerek ticari hayatıma burada devam etme kararı aldım. 1994 yılından itibaren kendi işletmemi kurdum ve 2006 yılında şirketleşerek Pınar Tente markası ile üretimimize başladık.

YUDE Trading Genel Müdürü Yusuf Delice

Okurlarımız için firmanızı kısaca anlatır mısınız?

1994 yılında kurulan, üretimde ve hizmet kalitesinde dünya standartlarını yakalayan Pınar Tente Ltd. Şti.’nin, dünya ülkeleri tarafından talep görmesi ile YUDE Trading Otomasyon Dış Ticaret San. Ltd. Şti. doğmuştur. Firmamız, Türkiye ihracatının geliştirilmesinde büyük katkılar sağlama odaklıdır. Yerli üreticinin dünya ticaretine kapısı olma hedefi ile;

  • Pazar araştırmasının yapılması,
  • Fiyat ve kalite politikasının belirlenmesi,
  • Hedeflenen pazarda satış ve pazarlama etkinliklerinin geliştirilmesi,
  • Üretim/Paketleme/Sevkiyat/Teslimat/Tahsilat sonrası müşteri memnuniyetinin sürekliliği gibi ticari operasyonların takip ve idaresini yapmak temel ilkelerimizdendir.

Ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Ürün gruplarımız arasında en çok öne çıkan ve talep gören ürünümüz pergola tente, özellikle cafe, restoran ve oteller tarafından tercih edilen bir ürünümüz olup yurt içinden ve yurt dışından oldukça fazla talep görmektedir. Bunun yanında katlanır cam sistemleri ve giyotin cam ürünümüzü talep edilen ölçülerde üreterek bayi ağımız vasıtasıyla tüketicilerin beğenisine sunuyoruz. 

Pergola tente seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Birçok sektörde merdiven altı diye tabir edilen ancak bizim sektörümüzde merdiven üstü olarak adlandırdığımız işletmeler var. Aslında işletme demek ne kadar doğru bilemiyorum. Zira piyasadan menşei belli olmayan kumaş ve ekipmanlarla yapılan pergolaları size ucuz fiyatlarla sunuyorlar ve üründe yaşanan herhangi bir sorunda ise karşınızda muhatap bulamıyorsunuz. Bizler istihdam sağlayan, vergisini ödeyen, ihracat yaparak ülkemize döviz girdisi sağlamaya çalışan işletmeleriz. Ürünlerimizde en küçük bir sorun yaşanmaması için kaliteden taviz vermeden çalışıyoruz. Kullanmış olduğumuz malzemelerin tamamı kalite belgesine sahip olup, menşei belli olmayan ürünler kullanılmamaktadır. Tüketicilere de tavsiyem pergola tente seçiminde piyasada güven sağlamış isimleri tercih etmeleridir. 

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Satış sonrası servis hizmeti veriyoruz. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutabilmek için hizmet sonrası geri bildirim talep ediyoruz. Garanti süresi dışında kalan ürünler için servis ve bakım hizmeti veriyoruz.

Türkiye piyasasındaki rekabet ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Her firmanın fiyat politikası kendi tasarrufundadır. Ancak biz rekabet denilince kalitede ve hizmette rekabeti savunuyoruz. Firmamızın bugünlere gelmesinde en büyük neden kalite ve hizmetten ödün vermemesidir. Bundan sonra da politikamız bu yönde olacaktır.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Biz tente üretip, satmak için yola çıkmıştık, ancak bugün geriye dönüp baktığımızda bir hayli yol alıp sektörün liderleri arasına girdiğimizi görüyoruz. Bunda en büyük etken müşteri talepleri doğrultusunda, kaliteden ödün vermeden sektördeki gelişmeleri takip etmek ve buna ayak uydurmanın olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir, yeni alanlarda kullanılabilecek yeni ürünler üreterek sektörde ilkleri yaratmayı hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Her zaman kullandığım ve beğendiğim bir cümle ile tamamlamak istiyorum: “En sıradan iş bile büyük başarılar getirme potansiyeline sahiptir ve iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir.”

Bu içerik GKS dergisi için yapılan röportajdan alınmıştır: https://gksdergisi.com/golgelendirme-sistemlerinde-cukurova-gucu-yude-trading/